fbpx
LOOMALE PAI
Kes on Karolin?

Kes on Karolin?

Minu nimi on Karolin, olen sertifitseeritud ja kogenud loomamassöör. Samuti pean end üdini maalapseks ja olen alati nautinud loomadega suhtlemist. Võib öelda, et isegi rohkem, kui inimestega. Miks? Loomad on hinnanguvabad ja nende seltsis on kerge olla. Nii hobused kui ka koerad on tegelikud suured tervendajad ja nad suhtlevad meiega läbi energia. Nii ka mina tunnetan nende olekut läbi energia, mis aitab mul nendega kiirelt head kontakti ja usaldust luua.

Karolin neljakäpalise sõbraga

Minu suurimaks neljakäpaliseks sõbraks on 11-aastane alaska malamuudi preili Helly, tänu kellele Loomale Pai sai loodud. Ta oli koer, kes ei olnud harjunud puudutustega ja peale 9 kuud tema peal massaazi praktiseerimist sai temast muster massaažikoer. Keerab näpuliigutuse peale külge;)  

Tänu järjepidevatele massaažidele, venitustele, fitnessharjutustele, hoian ta kehal silma peal ja saan sekkuda, kui miskit valulikku või pinges tundub. Ta on need tegutsetud 5 aastat olnud terve, rõõmus ja tema kehal on kerge olla. Saime alguses tänu massaažidele lahti mitmetest lonkamistest ja erinevatest valudest, mida vanematel koertel ette võib tulla. Tema on minu kõige suurem inspiratsioon Loomale Pai edendamisel.

Soovin väga, et minu juurde jõuaksid loomaomanikud, kes teavad, et looma omamine ja tema kehast hoolimine käivad käsikäes. Koer, kes käib kehadiagnostikas või saab regulaarselt massaaži, käib kindlasti vähem loomaarsti juures, sest tal on vähem valusid ja pingeid kehas, võistlussooritus paraneb ning üks, mis kindel – vigastused vähenevad. Ennetus on võti ja massaaži käigus võib leida ka mitmeid kasvajaid, patella luksatsiooni muresid või saadan su lausa düsplaasia võimalikkust kontrollima. Olen mitmeid koeri päästnud varases staadiumis haigusnähtudega operatsioonist, saates nad kiirelt veterinaaride juurde. 

Novafon ravi

Olen kestev õppija ja õpin loomadelt iga päev midagi uut, samuti läbin nii Eesti kui erinevate välismaa spetsialistide koolitusi, et koerte keha paremini tunnetama õppida.

Massaažiseanssidel kasutan erinevaid sekkumisi: biodünaamilise liikumise hindamist, vibratsiooniteraapiat, kui ka klassikalise massaaži tehnikaid, samuti refleksoloogiat ja aroomiteraapiat, kasutades vajadused seanssidel eeterlike õlide segusid.

Minu teekond

Minu lapsepõlve unistus oli saada loomaarstiks. Kuna mulle ei meeldinud mõte loomi lahti lõigata, siis loobusin sellest ametist. 

Nii omandasin ma hoopis Tartu Ülikoolis magistrikraadi sotsiaalteadustes. Töötasin aastaid lastega, töötan lastelaagrites siiani. 

Elu viis mind mõned aastad tagasi aga sinna kohta, kus ma hakkasin huvi tundma enda kehaga kontakti loomise, erinevate energeetiliste kehatehnikate vastu. Seejärel leidsin enda jaoks loomamassööri eriala. Kuulasin oma sisetunnet ja asusin õppima. Järjest enam koertega töötades tundsin seda kerget tunnet, mis oma tööd tehes valdama peakski. Ja siin ma olen- sain, mis soovisin ja töötangi loomadega. Jess!

  • 2020 a omandasin koertemassaaži diplomid Põlistarkuste ja Rahvaravi Koolis, eesti tuntud veterinaararsti ja kutseõpetaja Irina Bukk’i käe all.
  • 2021 a läbisin Irina Bukki individuaalkoolituse korras hobusemassööri koolituse.
  • 2021 a läbisin helilainete- ja sagedusteraapia Novafoni koolituse.
  • 2022 -2023 omandasin teadmisi peale 6-kuulist inglisekeelset õpet tuntud Usa veterinaari ja massaažiterapeudi dr Angelique Barbara käe all, mille järgi olen sertifitseeritud Canine Myo Manipulative Functional Therapist (Koerte müomanipulatiivsete funktsionaalsete tehnikate terapeut).
Teen tihedalt koostööd ka mitmete koerteklubide, -liitudega. Minu klientideks on ka Tallinna Vangla teenistuskoerad, veospordi MM-i võitja, pardijahi tsempionid jt vahva kodukoerad. Käin võistlustel ja üritustel massaaži tegemas ning teen palju koolitusi ja webinare seoses koerte kehateadlikkuse tõstmisega. Minu artikleid on avaldatud korduvalt Delfi Lemmiku portaalis, lisaks Sakalas , Virumaa Teatajas, Pärnu Postimehes, SL Õhtulehes, Kutsutud on 2 korda ka Õhtu saatesse ja Käpakäigule esinema. Samuti oli teleesinemine 2023a juunis Terevisioonis. Lisaks ilmus 2023. oktoobris ka Loomale Pai raamat “Stress liigub mööda rihma”. Teadlikkuse tõstmine on võti!